Gabinet Okulistyczny Focus

Blog

 • 16/09/2022 0 Komentarze
  Zeaksantyna - co to jest i w jakich produktach można ją znaleźć?

  Podczas pozyskiwania informacji na temat profilaktyki zdrowia oczu można natknąć się na nazwę zeaksantyna. Warto dowiedzieć się, jakie właściwości posiada ten organiczny związek chemiczny, gdzie można go znaleźć, jaki ma wpływ na zdrowie oczu, a tym samym jak ważne jest, aby dostarczać go do organizmu.

  Dowiedz się więcej
 • 20/06/2022 0 Komentarze
  Luteina - co to jest i gdzie występuje?

  Każdy, kto kiedykolwiek chciał dowiedzieć się czegoś więcej na temat profilaktyki zdrowia oczu, spotkał się zapewne z informacją, że luteina wspomaga prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. To między innymi z tego powodu substancję tę można znaleźć w niektórych produktach aptecznych. Czy luteina występuje w naturze? Jakie właściwości posiada? Dlaczego jest tak ważna z perspektywy profilaktyki zdrowia oczu?

  Dowiedz się więcej
 • 05/11/2021 0 Komentarze
  Wycięcie gradówki

  Niewielki często bolesny guzek, rozwijający się w obrębie dolnej lub górnej powieki, to gradówka. Zwykle pojawia się tylko w okolicy jednego oka, mimo to może utrudniać widzenie oraz wywołuje dyskomfort, który uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Czym się charakteryzuje i kiedy należy udać się do lekarza?

   

  Dowiedz się więcej
 • 29/09/2021 0 Komentarze
  Wycięcie zmian w obrębie powiek: kępki żółte, guzki, brodawki

  Wszelkie zmiany w obrębie powiek powinny skłonić pacjenta do wizyty w gabinecie okulisty. Mowa tu przede wszystkim brodawkach, guzkach czy tzw. kępkach żółtych - czyli płaskich znamionach rozwijających się w kącie przyśrodkowym dolnej lub górnej powieki. Czy zmiany te powinny niepokoić? Jak wygląda leczenie?

  Dowiedz się więcej
 • 09/08/2021 0 Komentarze
  Wysoka krótkowzroczność zwyrodnieniowa

  Bardzo poważne, patologiczne problemy z krótkowzrocznością, ma do 4% populacji. Zwyrodnienie w stopniu wysokim nie tylko utrudnia widzenie oraz przyczynia się do poważnych problemów w codziennym funkcjonowaniu, ale na dodatek przyspiesza rozwój innych chorób narządu wzroku, takich jak np. jaskra. Co należy wiedzieć o zaburzeniu tego typu, aby podjąć skuteczne leczenie?

  Dowiedz się więcej
 • 09/08/2021 0 Komentarze
  Zakrzep żyły środkowej siatkówki

  Nagłe pogorszenie widzenia może wynikać z różnych przyczyn - tą najczęściej diagnozowaną jest zakrzep żyły środkowej siatkówki. Problem dotyka osób po 65. roku życia oraz pacjentów, którzy znajdują się w grupie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Kiedy konieczna jest pomoc specjalisty?

  Dowiedz się więcej
 • 05/03/2021 0 Komentarze
  AMD - objawy, początek choroby, przebieg

  Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) nie bez przyczyny nazywane jest chorobą wieku starczego - to najczęściej diagnozowania choroba wzroku po 60. roku życia. Odpowiednio wcześnie odkryta może zostać wyleczona, wcześniej należy wiedzieć jednak, jak wyglądał jej przebieg. Które objawy pogorszenia widzenia powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty w gabinecie okulistycznym?

  Dowiedz się więcej