692 723 354

Gabinet Okulistyczny Focus

Blog

 • 21/06/2021 0 Komentarze
  Jaskra - jak ją rozpoznać i leczyć?

  Za pogorszenie wzroku odpowiedzialnych jest wiele schorzeń - jednym z nich i zarazem jednym z najczęściej występujących, jest jaskra. Dotyka ona nie tylko osób starszych. W niektórych sytuacjach może rozwijać się nawet u noworodków. W jaki sposób rozpoznać chorobę i kiedy udać się do specjalisty?

  Dowiedz się więcej
 • 05/03/2021 0 Komentarze
  AMD - objawy, początek choroby, przebieg

  Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) nie bez przyczyny nazywane jest chorobą wieku starczego - to najczęściej diagnozowania choroba wzroku po 60. roku życia. Odpowiednio wcześnie odkryta może zostać wyleczona, wcześniej należy wiedzieć jednak, jak wyglądał jej przebieg. Które objawy pogorszenia widzenia powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty w gabinecie okulistycznym?

  Dowiedz się więcej
 • 04/03/2021 0 Komentarze
  Retinopatia cukrzycowa - objawy, początek choroby, przebieg

  Jak sama nazwa wskazuje, retinopatia jest schorzeniem, które ma związek z cukrzycą i jest jej bezpośrednim  następstwem. To zarazem jedna z częściej diagnozowanych chorób okulistycznych nie tylko u osób po 60. roku życia, ale także u młodych ludzi, dlatego tak istotne jest, aby odpowiednio szybko ją zdiagnozować i wdrożyć odpowiednie leczenie. Jakie mogą być objawy i jak je rozpoznać?

  Dowiedz się więcej