Gabinet Okulistyczny Focus

Zabiegi w obrębie aparatu ochronnego oka

Nieprawidłowa budowa powieki to nie tylko kwestia estetyczna, choć głównie z tego względu pacjenci decydują się na wykonanie zabiegu w obrębie aparatu ochronnego oka. Za tym defektem mogą iść także konsekwencje zdrowotne. Aby uchronić się przed problemami z niedowidzeniem, opadającą powieką bądź rozwojem zmian rozrostowych, należy swoje kroki skierować do gabinetu okulistycznego.

 

Nienaturalne ułożenie powieki to częsty defekt aparatu ochronnego oka, z którym można sobie poradzić za sprawą przeprowadzenia nieskomplikowanego zabiegu okulistycznego. W przypadku nadmiernej ilości skóry wokół oczu, opadania powieki bądź pojawienia się takich zmian, jak skrzydlik czy gradówka, niezbędna okaże się konsultacja z okuloplastykiem. Po ocenie stanu powieki lekarz stwierdzi, czy konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu w obrębie aparatu ochronnego oka.

 

W ramach świadczonych usług medycznych przeprowadzamy plastykę powiek dolnych oraz górnych, czyli blepharoplastykę. To metoda stosowana najczęściej, właśnie ze względu na specyfikę budowy tego elementu.