692 723 354

Gabinet Okulistyczny Focus

Informacje

Dotyka miliony ludzi na świecie i jest jednocześnie najczęstszą przyczyną utraty wzroku u osób w wieku podeszłym – AMD zwyrodnienie plamki związane z wiekiem to choroba, wymagająca zaawansowanej diagnostyki i działania. Gabinet prowadzi terapię doszklistkową preparatów antyangiogennych, wspierając pacjentów w walce ze schorzeniem.

Rozwijająca się u podłoża cukrzycy insulinozależnej stanowi przyczynę utraty wzroku u ludzi w wieku produkcyjnym i poprodukcyjnym w krajach wysoce uprzemysłowionych. Retinopatia cukrzycowa uznawana jest za niebezpieczną z uwagi na powikłania chorobę cywilizacyjną. Gabinet Focus prowadzi diagnostykę oraz wdraża terapie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentów.

Jedna z trzech najczęściej występujących chorób oczu odpowiedzialnych za utratę wzroku na świecie. Jaskra występuje przede wszystkim u osób starszych, ograniczając i zawężając pole widzenia, aż do jego całkowitej utraty. Gabinet Focus wspiera pacjentów w leczeniu farmakologicznym oraz zabiegowym, dostosowując terapie do odmian patologii i potrzeb pacjentów.

Współistniejąca z ogólnymi chorobami organizmu, takimi jak cukrzyca lub nadciśnienie przypadłość, w której w obrębie oka powstaje zakrzep żyły środkowej siatkówki wymaga złożonego, wielopłaszczyznowej terapii. Gabinet Focus świadczy wsparcie w leczeniu schorzenia przy pomocy środków anty-VEGF oraz laseroterapii.

Choć występuje u niewielkiego odsetka populacji, wysoka krótkowzroczność zwyrodnieniowa prowadzi do poważnych powikłań, ograniczających w dużej mierze zdolność widzenia. Degeneracyjne zmiany zachodzące w obrębie narządów wzroku wymagają wdrożenia specjalistycznego leczenia. Gabinet Focus świadczy wsparcie w leczeniu choroby z pomocą preparatów anty-VEGF.